تجهيزات رستوران صنعتي تجهيزات رستوران صنعتي .

تجهيزات رستوران صنعتي

تجهيزات ضروري رستوران


پوست كن سيب زميني

سيب زميني يكي از مواد غذايي پر كاربرد است .اين ماده چه در غذاهاي ايراني و چه در فست فود ها كاربرد بالايي دارد.

براي تهيه اين ماده غذايي به شكل هاي مختلف براي مثال سرخ شده و يا پخته شده نيازمند وسايل مختلفي هستيم تا كار را براي ما راحت بكند.

يكي از چالش ها تهيه سيب زميني در حجم بالا است . فرآيند شستن و پوست كندن اين ماده غذايي بسيار زمان بر است .

دستگاه پوست كن سيب زميني كار را راحت ميكند و ميتواند حجم بالايي از سيب زميني را پوست بكند . جنس اين دستگاه از فلز است و همين موضوع باعث شده بتوان آن را به راحتي شست و هم چنين مقاومت دستگاه را در برابر خرابي و فرسايش بالا مي برد .

علاوه بر اين ،دستگاه قادر به پوست كردن هر ميوه يا سبزيجات ديگر نيز است.

كباب پز گازي بوتان

يكي از پر طرفدار ترين غذاهاي ايران كباب است . در ايران بيش از ده ها نوع كباب داريم كه هر كدام مزه ي مخصوص و هم چنين طرفداران ويژه ي خود را دارند و اين محبوبيت بالا باعث شده اين غذا در تمامي منو هاي رستوران هاي سنتي و ايراني و به طور كل در تمامي مكان هايي كه غذاهاي ايراني ارائه مي دهند باشد .

پختن كباب در حجم و تعداد زياد ،بدون داشتن يك وسيله براي پختن سخت خواهد بود  اما با وجود دستگاه كباب پزي بوتان اين مشكل رفع شده و ميتوان انواع كباب ها را به راحتي طبخ و آماده ي خوردن كرد. علاوه بر فرآيند پختن كباب اين دستگاه فضاي كمي را در بر ميگيرد و به خاطر نوع بدنه به راحتي ميتوان چربي ها و آلودگي ها را از آن زدود.

 

اجاق گاز پايه دار

اصلي ترين ركن در هر آشپزخانه چه صنعتي و چه خانگي وجود اجاق گاز پايه دار است.

يك اجاق گاز كاربردي بايد يكسري ويژگي ها داشته باشد براي مثال فضاي خيلي زيادي را درگير نكند يا شعله هاي آن با هر تعدادي كه بود با اندازه هاي مختلف تعبيه شود.

اجاق گاز ها با تعداد شعله هاي مختلفي وجود دارد كه بسته به نياز ميتوانيد آن را انتخاب كنيد.

فر پيتزا ريلي

در ميان غذاهاي حاضري ، ميتوان پيتزا را پر طرفدار ترين آن ها دانست .

اين غذا براي هر گروه سني جذاب است و متقاضيان آن نيز بسيار زيادند. ميتوان گفت در  اكثر رستوران هايي كه اين غذاي لذيذ را در منوي خود دارند ، در آشپزخانه نيز بايد يك فر پيتزا ريلي داشته باشند تا اين غذا را كامل پخته و گرم تحويل مشتري دهند.

هم چنين اين دستگاه  توانايي اين را دارد كه تعداد زيادي از اين غذا را به طور هم زمان طبخ كند و اين امر براي رستوران هايي با مشتريان زياد بسيار كاربردي و حائز اهميت مي باشد.

تخته كار رستوران

وجود يك سطح صاف و خلوت براي ريز ريز كردن انواع مواد خوراكي و يا تهيه خمير براي نان يا شيريني بسيار اهميت دارد. اين سطح در هر جايي كه غذا طبخ ميشود بايد وجود داشته باشد.

تخته كار رستوران باعث ايجاد تسلط بر روي مواد خوراكي شده و ميتوان آن ها را به راحتي قطعه و خورد كرد.

اين تخته ها از جنس هاي مختلفي درست شده اما بهترين نوع آن ها كه از نظر بهداشتي نيز مورد تاييد است ،چوب است.

اين وسيله به راحتي قابل تميز شدن است و شما ميتوانيد به راحتي و تمركز بالا به آشپزي خود ادامه دهيد.

شناخت و درمان پاي ايكس و پرانتزي

گاهي برخي از افراد ساختار پاهايشان به گونه اي است كه برايشان حسابي دردسر ساز مي شود. هنوز علت اصلي و مشخصي براي بروز اختلال در ظاهر پاها مشخص نشده است و تنها در برخي از موارد نادر، نرمي استخوان شديد مي تواند دليلي براي ابتلا به اين نوع اختلال باشد ولي اين مشكل، علت اصلي براي اين موضوع محسوب نمي شود.

منبع: سايت برترين ها

طرز تهيه ماهي فيله سوخاري

براي از بين بردن بوي ضخم ماهي، از سركه و آبليموي تازه و فلفل سياه استفاده كنيد.  

ادويه مناسب تهيه ماهي زردچوبه است

 در انتخاب آرد سوخاري سخت گير باشيد و هرگز از آردهاي سوخاري خارجي استفاده نكنيد زيرا يا تاريخ مصرف آن گذشته يا اين كه از ابتدا براي توليد آن از آردهاي كهنه استفاده شده است. به جاي مصرف اين آردها، خمير داخل نان هاي باگت بيات شده را بيرون بياوريد و خشك و پودر كنيد. اين آرد را بعد از الك كردن با ادويه طعم دار كنيد و براي سوخاري كردن ماهي اين پودر سوخاري خانگي را به كار ببريد

منبع :سايت بيتوته 


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۱۰:۳۲ توسط:آوا اميني موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :