تجهيزات رستوران صنعتي تجهيزات رستوران صنعتي .

تجهيزات رستوران صنعتي

بهترين روش كاشت مو


بهترين روش كاشت مو

اگر به تازگي به اين موضوع پي برده ايد كه موهاي سرتان بيش از قبل مي‌ريزد و طي ماه‌هاي اخير موهايتان هر روز كم پشت‌تر شده است، نگران نباشيد. در ميان تمام هزاران سالي كه انسان به شكل امروزي روي زمين زندگي مي‌كند، سر شما بهترين وقت را براي كچل شدن انتخاب كرده است.

واقعيت اين است كه در دوره و زمانه‌اي كه ما زندگي مي‌كنيم ديگر كم پشت شدن يا طاسي سر اتفاقي نيست كه براي همه (دير يا زود) بيافتد. با پيشرفت علم بخصوص پزشكي و داروسازي امروز شايد تنها سوال اين باشد كه از حجم موهايتان راضي هستيد يا خير

اگر جواب خير باشد بهتر است هرچه سريعتر به يك كلينيك پوست و مو مراجعه كرده و پس از مشاوره با متخصصان عرصه كاشت مو، به صرفه‌ترين و مناسب‌ترين روش را براي سرتان انتخاب كنيد.

كاشت مو

در عمل كاشت مو، پزشك ممكن است نوار باريكي از پوست را از پشت سر جدا كند، فوليكول‌هاي سالم ان را خارج نموده و ان‌ها را در محل‌هاي فاقد مو پيوند كند كه به اين روش FUT گفته مي‌شود، روش ديگر برداشت تك به تك گرافت‌هاي مو و كاشت تك به تك ان‌ها مي‌باشد كه هر گرافت معمولا داراي ۲ ااي ۴ تار مو ميباشد كه در اين حالت نوار پوستي از پشت سر برداشت نمي‌شود، عمل پيوند مو را در قسمت‌هاي مختلف مثل موي سرو صورت (ابرو و ريش و ...) مي‌توان انجام داد. اگر پيوند و كاشت واحد‌هاي فوليكولي به‌درستي انجام شود، مو‌هاي كاشته شده در ناحيه‌ي موردنظر به‌طور طبيعي رشد مي‌كنند، دائمي هستند، حالت مناسب داده مي‌شوند، به مراقبت خاصي نياز ندارند و نمي‌ريزند.

امروزه روش‌هاي مختلف و متنوعي در دسترس علاقمندان به كاشت مو قرار دارد. اگر از دسته افرادي هستيد كه به كاشت مو فكر مي‌كنيد بايد توجه داشته باشيد انتخاب روش به عهده پزشك يا متخصص كاشت موييست كه به آن مراجعه نموده ايد و بيش از هر چيز به مواردي، چون وضعيت ريزش مو، نواحي اهدا كننده و كيفيت ناحيه (بانك مو) بستگي دارد. البته شما به عنوان مراجعه كننده مي‌توانيد با تاييد خط رويش مو، محدوديت‌هاي زماني خود و ... متخصص كاشت مو را در انتخاب بهترين روش ياري كنيد.

پيش از معرفي روش‌هاي پيوند و كاشت مو اشاره به اين نكته ضروريست كه طبق بخشنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، تيم كاشت مو تنها در كلينيك تخصصي مجوز دار پوست و مو و زير نظر متخصصان پوست، جراحان پلاستيك و جراحان سر و گردني كه دانش كافي در زمينه بيماري‌هاي پوست و مو را دارند، قابل انجام است.

كاشت مو به روش FUT

در روش كاشت مو FUT (Follicular Unit Transplantation) نوار باريكي از بافت سر (معمولا پشت و كنار سر) برداشته مي‌شود و سپس توسط متخصصين كاشت مو زير ميكروسكوپ‌هاي مخصوص به واحد‌هاي مو يا FUG تبديل ميشود. در گام بعدي برش‌هايي در نواحي مورد نظر براي كاشت مو ايجاد مي‌كردد و اين واحد‌هاي مو در آن برش‌ها كاشته ميشود.

مزايا

غير قابل رويت بودن محل كاشت مو وظاهر طبيعي مو

امكان برداشت مو از ديگر نواحي بدن مثل كتف و سينه

حفظ كيفيت بانك مو

معايب

ايراد بزرگ اين روش كاشت مو، ايجاد برشي بزرگ در ناحيه پشت سر است كه ممكن است به همان صورت باقي بماند.

همچنين روش كاشت مو FUT براي افرادي كه پوست سرشان قابليت كشيده شدن ندارد و يا در مراحل ابتدايي ريزش قرار دارند به محدوديت‌هايي همراه است.

كاشت مو به روش FIT

در اين روش واحد‌هاي مو به صورت گروهي يا تك تك از نقاط ديگر سر با وسيله‌اي به نام هولدر يا پانچ برداشته شده و در نواحي بدون مو كاشته مي‌شود. در اين روش كاشت مو كه چند جلسه طول مي‌كشد خبري از عمل جراحي نيست. روش كاشت مو FIT تقريبا بدون درد است و با بي حسي موضعي انجام ميشود. جالب است بدانيد در اين روش كاشت مو معمولا بعد از يك تا چهار هفته، فوليكول‌هاي مو وارد فاز استراحت مي‌شوند در نتيجه شاهد ريزش مو خواهيم بود. اما نيازي به نگراني نيست چرا كه مو‌ها بعد از خارج شدن از اين فاز مجددا به رشد ادامه خواهند داد.

مزايا

درد و خونريزي بسيار كم

از بين رفتن جاي زخم

عدم نياز به پانسمان و يا مواظبت از زخم

معايب

هزينه بيشتر

احتمال آسيب ديدن بخش زنده ريشه مو

طولاني بودن روند كاشت مو

آسيب ديدن بانك مو

منبع: سايت خبري برترين ها


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۸:۳۰ توسط:آوا اميني موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :