تجهيزات رستوران صنعتي تجهيزات رستوران صنعتي .

تجهيزات رستوران صنعتي

طرز تهيه كباب بناب


طرز تهيه كباب بناب

كباب خوشمزه متعلق به شهرستان بناب آذربايجان مي باشد و با نام كباب آذربايجاني هم شناخته مي شود.

 

با ميزان مواد اوليه ي زير مي توانيد براي ۴ نفر كباب بناب تهيه كنيد. در صورتي كه مي خواهيد مقدار كمتر يا بيشتري كباب بناب تهيه كنيد كافيست مقدار مواد را ضرب يا تقسيم كنيد.

 

آشنايي با كباب بناب:

كباب بناب يا كباب ساطوري يكي از انواع كباب هاي خوشمزه و پرطرفدار ايراني است كه شباهت زيادي به كباب كوبيده سنتي دارد. اين كباب از گوشت تازه و چربي دار گوسفند، در اندازه اي بسيار بزرگتر از كباب كوبيده معمولي تهيه مي شود. تفاوت عمده ميان كباب بناب با كباب كوبيده در نحوه آماده سازي آن مي باشد بدين صورت كه در كباب بناب گوشت به همراه پياز خرد شده ساطوري مي شوند و آماده به سيخ گرفتن مي شود، در صورتي كه گوشت كباب كوبيده 2- 3 بار با چرخ گوشت چرخ مي شود و با پياز رنده كرده و آبگرفته تركيب مي شود. يكي ديگر از تفاوت ها در طبخ اين نوع كباب در مقايسه با كباب كوبيده اندازه و سايز سيخ مي باشد. پهناي سيخ كباب بناب بيشتر از كباب كوبيده مي باشد. اين نوع كباب بصورت يك سيخ بزرگ سرو مي شود.

 

طرز تهيه كباب بناب:

براي تهيه كباب بناب آذربايجان ابتدا گوشت ها را با دقت بشوييد و در آبكش قرار بدهيد تا آب آن ها خارج شود و بعد روي تخته آشپزخانه گوشت ها را به قطعات متوسط برش بدهيد تا راحت داخل چرخ گوشت بروند. گوشت ها را در چرخ گوشت چرخ كنيد و كنار بگذاريد.

 

پيازها را پوست بگيريد و كمي خرد كنيد، سپس گوشت و پياز را روي تخته اي بزرگ قرار بدهيد و با ساطور همه را با هم خرد كنيد و مخلوط كنيد.

 

دقت در برش پيازها در اين مدل كباب مهم است زيرا نبايد ريز خرد شود تا آب پيازها بيرون بيايد چون باعث شل شدن مايه مي شود و نبايد درشت خرد شود.

 

بلكه به اندازه متوسط خرد شود. پيازها را با گوشت در كاسه اي بزرگ قرار مي دهيم و روي آن ها نمك و فلفل سياه بپاشيد و مواد را خوب ورز بدهيد و روي كاسه را سلفون بكشيد و به مدت ۲ ساعت تركيب گوشت و پياز را در يخچال قرار بدهيد.

 

نكات كليدي براي آماده كردن كباب ساطوري بناب آذربايجان

براي به سيخ كشيدن كباب بناب حتما از سيخ هاي پهن و مناسب كباب كوبيده استفاده كنيد چرا كه اگر از سيخ نازك استفاده كنيد مواد كباب از سيخ مي ريزد.

 

وقتي گوشت روي سيخ كباب قرار گرفت به كمك انگشت شصت و انگشت اشاره شيارهايي را با فاصله هاي يكسان به روي گوشت ايجاد كنيد.

 

خيلي از آشپزهاي براي طعم دار كردن كباب، داخل مواد زعفران اضافه مي كنند و يا در انتهاي مراحل پخت، 50 گرم كره را در تابه اي كوچك روي حرارت قرار مي دهند تا ذوب شود كمي زعفران دم كرده هم به آن اضافه مي كنند و مخلوط كره و زعفران را با يك فرچه به آرامي روي كباب ها مي كنند تا كباب ها خشك نشوند و طعم لذيذتري پيدا كنند.. اضافه كردن زعفران جزو دستور پخت كباب ساطوري نيست اما در صورت تمايل مي توانيد اين كار را انجام دهيد.

 

يكي ديگر از موادي كه به صورت سليقه اي به مواد كباب بناب اضافه مي‌شود، جعفري ساطوري شده است. در نظر داشته باشيد كه در صورت اضافه كردن جعفري به گوشت مقدار جعفري نبايد به اندازه اي باشد كه رنگ كباب را تغيير دهد.

 

براي تهيه كباب بناب ساطوري مي‌توانيد به جاي يك كيلوگرم گوشت گوسفندي از ميزان مساوي گوشت گوسفندي و گوساله هم استفاده كنيد.

 

در نظر داشته باشيد كه مهمترين نكته در خصوص پخت كباب بناب، مراحل ساطوري كردن پيازها است. آب پياز به هيچ عنوان نبايد گرفته شود چرا كه پياز مزه بي نظيري به گوشت مي‌دهد. پس به هيچ عنوان مراحل ساطوري كردن گوشت را با رنده كردن پياز جايگزين نكنيد.

 

منبع سايت بيتوته


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۸:۰۹ توسط:آوا اميني موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :