تجهيزات رستوران صنعتي تجهيزات رستوران صنعتي .

تجهيزات رستوران صنعتي

پاركينسون را بيشتر بشناسيد


بيماري پاركينسون چيست؟

بيماري پاركينسون نوعي اختلال مغزي است كه با گذشت زمان بدتر مي شود. اين باعث مي شود سلولهاي عصبي در قسمتي از مغز به نام توده سياه بميرند. اين قسمت از مغز براي كنترل حركت مهم است. به همين دليل است كه افراد مبتلا به پاركينسون اغلب حركات غير طبيعي را نشان مي دهند. درمان ها مي توانند به علائم كمك كنند ، اما هيچ راهي براي كند كردن سرعت و يا برعكس كردن شرايط وجود ندارد.

 

چه عواملي باعث آن مي شود؟

هيچ كس دقيقاً نمي داند كه چرا يك شخص مبتلا به پاركينسون مي شود. احتمالاً به دليل تركيبي از چيزها از جمله ژن ها و قرار گرفتن در معرض سموم خاص است. معمولاً هيچ راهي براي پيش بيني اينكه چه كسي به پاركينسون مبتلا مي شود يا چرا وجود ندارد. 

 

چه كسي به پاركينسون مبتلا مي شود :

زن و مرد هر دو در معرض ابتلا به بيماري پاركينسون هستند اما در مردان 1.5 برابر بيشتر است. همچنين در افراد مسن رايج تر است. از هر 100 مورد فقط 4 نفر در افراد زير 50 سال اتفاق مي افتد. هر سال حدود 60،000 نفر در ايالات متحده متوجه مي شوند كه داراي پاركينسون هستند. حدود 1 ميليون نفر در ايالات متحده و 10 ميليون در سراسر جهان اين شرايط را دارند.

 

علائم بيماري پاركينسون :

لرزش: لرزش معمولاً از يك اندام شروع مي شود ، اغلب دست يا انگشتان دست، ممكن است انگشت شست و سبابه به جلو و عقب و روي هم مي لغزند، ممكن است دست شما هنگام استراحت بلرزد.

 

حركت آهسته (برادي كينزي): با گذشت زمان ، بيماري پاركينسون ممكن است حركت شما را كند كرده و كارهاي ساده را دشوار و وقت گير كند. ممكن است مراحل قدم زدن شما كندتر شود. ممكن است خارج شدن از صندلي كاري دشوار باشد. ممكن است هنگام راه رفتن پاهاي خود را بكشيد.

 

عضلات سفت و سخت : سفتي عضلات ممكن است در هر قسمت از بدن شما رخ دهد. عضلات سفت مي تواند دردناك باشد و دامنه حركت شما را محدود كند.

 

اختلال در تعادلممكن است در نتيجه بيماري پاركينسون دچار عدم تعادل شويد.

 

از دست دادن حركات خودكارممكن است توانايي انجام حركات ناخودآگاه از جمله چشمك زدن ، لبخند زدن و ... كاهش داده شود.

 

گفتار تغيير مي كند: ممكن است آرام ،  آهسته و يا با ترديد صحبت كنيد. 

 

نوشتن تغيير مي كند: ممكن است نوشتن دشوار باشد و نوشتن شما ممكن است كوچك به نظر برسد.

 

پاركينسون يك بيماري پيشرونده است. اين بدان معني است كه معمولاً علائم شما به مرور زمان وخيم تر مي شوند. علائم پاركينسون نيز در افراد مختلف متفاوت است. چه سرعت وخيم تر مي شود و چه شدت آن مي تواند بسيار متفاوت باشد. علائم اوليه ممكن است به راحتي ناديده گرفته يا رد شود. آنها ممكن است از يك طرف بدن شما شروع شده و در طرف مقابل نمايان شوند. 

 

 

چه زماني به پزشك مراجعه كنيد؟

اگر شما هر يك از علائم مرتبط با بيماري پاركينسون را داريد، به پزشك خود مراجعه كنيد نه تنها براي تشخيص وضعيت شما بلكه براي رد ساير دلايل علائم .

 

منبع : سايت بيتوته


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۵:۵۲ توسط:آوا اميني موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :